#KÜÇÜKİŞLETMEMİÇİNŞİMDİ SIRA SİZDE!İSTER PAKET SERVİS, İSTER GEL AL SİPARİŞLER İLE DESTEK OLMA ZAMANI!


Metro Türkiye olarak iş ortaklarımız ile birlikte başlattığımız #KÜÇÜKİŞLETMEMİÇİN hareketi ile bugüne kadar yeme içme sektöründeki 1.500 küçük işletmeye destek olduk.
Şimdi sıra sizde! En sevdiğiniz restoranlar kapılarını tekrar açana kadar lezzetlerinin tadına varabilmek için paket ve gel-al servis siparişlerinizle onları destekleyebilirsiniz.

Videoyu İzle
img
img
img
img

AMACIMIZ

Metro Türkiye olarak Gıda Kurtarma Derneği ve Dude Table iş birliğinde, Coca-Cola’nın ana partnerliği ve Unilever Food Solutions, Pepsico, P&G, Barilla, Orkide Yağ, Altınmarka, Reis Gıda, Dimes Türkiye, Upfield, Bursa Pazarı, Hekimoğlu Un, Dardanel ve Mikro Yazılım’ın destekleriyle Nisan ayında pandemi döneminde zor günler geçiren küçük işletmelere destek olma amacıyla #KÜÇÜKİŞLETMEMİÇİN hareketini başlattık.

Bu projeyle, pandemiden en çok etkilenen yiyecek-içecek sektöründeki küçük işletmelere destek olmak üzere kamuoyunda bir farkındalık yaratmayı ve kapılarını müşterilerine tekrar açtıkları gün, ihtiyaçları olan ürün ve çözüm desteğini onlara sağlamayı hedefledik.

Pandemi sürecinde destek arayan küçük işletmeler ile destek vermek isteyen kurumsal firmaların buluştuğu www.kucukisletmemicin.com platformunu oluşturduk. Yeni normalde kapılarını açan küçük işletmeler, onlar için can suyu olacak temel gıda, yağ, deterjan ve içecek gibi ürün veya hizmet ihtiyaçlarını bu platformdan talep edebildiler.

image
image

SONUÇLAR

Metro Türkiye olarak Nisan ayında 500 ihtiyaç sahibi işletmeyi destekleyerek projenin ilk adımını attık ve dayanışma hareketini iş ortaklarımız ile büyüttük. Proje kapsamında, yeme içme sektöründe faaliyet gösteren, cirosu 2 milyon TL’den az, 5 veya daha fazla çalışanı olan 5.000’e yakın işletme, 5.000 TL değerinde ürün ya da hizmet desteği almak için platformumuza başvuru yaptı ve kriterleri sağlayan 55 farklı şehirdeki 1.500 işletme, 5.000 TL değerinde ürün ve hizmet desteği aldı.

3 aylık başvuru süresinin ardından yapılan değerlendirmeler sonucunda başvurusu onaylanan işletmeler Ağustos ayı itibariyle platform üzerinden tercih ettikleri ürün ve hizmet desteğini aldılar. Bu destek projesi ile toplam 1.500 işletmeye 8 milyon TL değerinde ürün ve servis desteği sağlandı.

“Mutfağa dönüş” sağlayacak 5.000 TL değerindeki ürün ve hizmet desteğiyle küçük işletmelerin kendi bütçelerini kira bedeli, fatura giderleri, personel ödemesi gibi diğer harcamalarına ayırabilmelerine katkıda bulunduk.

Projemizle birlikte, bu işletmelerin işlerini devam ettirebilmelerini sağlamanın yanı sıra yaklaşık 3 milyar TL'lik yerel ekonominin canlandırılmasına ve 10 bin sektör emekçisinin istihdamına katkı sağlandı. Ayrıca kamuoyunda yerli lezzetlerin korunması ve sürdürülebilirliği için bu küçük işletmelere ziyaretin önemi konusunda farkındalık çalışamaları yürüttük.

Destek Veren İş Ortaklarımız

Daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. www.kucukisletmemicin.com'u kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi