#KÜÇÜKİŞLETMEMİÇİNŞİMDİ SIRA SİZDE!


Metro Türkiye olarak iş ortaklarımız ile birlikte başlattığımız
#KÜÇÜKİŞLETMEMİÇİN hareketi ile 1.500 işletmeye destek olduk.
Şimdi sıra sizde! En sevdiğiniz restoranları ziyaret ederek
özlediğiniz favori lezzetlerinizi sosyal medya
hesaplarınızda #KÜÇÜKİŞLETMEMİÇİN etiketiyle
paylaşarak farkındalık hareketine katkı sağlayabilirsiniz.

Videoyu İzle
img
img
img
img

NE YAPIYORUZ?

Metro Türkiye olarak 30 yıldır Türk mutfağı ve değerlerinin daimiyetini sağlama ve gelecek nesillere aktarma amacıyla çalışmalar yürütüyoruz. Bu doğrultuda Metro Türkiye olarak Gıda Kurtarma Derneği ve Dude Table iş birliğinde Nisan ayında pandemi döneminde zor günler geçiren küçük işletmelere destek olma amacıyla #KÜÇÜKİŞLETMEMİÇİN hareketini başlattık.

Geride bıraktığımız zor dönemin ardından yiyecek-içecek sektöründeki küçük işletmeleri desteklemeyi hedefleyen projemize 5.000’e yakın küçük işletmenin başvuru yaptı ve kriterleri sağlayan 1.500 işletme, 5.000 TL değerinde ürün ve hizmet desteği aldı.

Şimdi sizlerin desteği ile projemizi bir iyilik hareketine dönüştürüyor; sizleri, en sevdiğiniz yeme-içme yerlerini ziyaret ederek özlediğiniz lezzetleri sosyal medya hesaplarınızda #KÜÇÜKİŞLETMEMİÇİN etiketiyle paylaşmaya ve bu işletmelerin daha fazla ziyaret edilmesini sağlayarak desteğinizi göstermeye davet ediyoruz.

image
image

NEDEN YAPIYORUZ?

Sabahları dumanı üstünde tüten o sıcacık poğaçadan, fırından yeni çıkan pideye, nefis kahvaltı sofralarından, lezzetli köftelere kadar sevdiğimiz lezzetleri bize özenle sunan işletmeler pandemi sebebiyle zor bir dönem geçirdi.

Bu projeyle, pandemiden en çok etkilenen yiyecek-içecek sektöründeki küçük işletmelere destek olmak üzere kamuoyunda bir farkındalık yaratmayı ve kapılarını müşterilerine tekrar açtıkları gün, ihtiyaçları olan ürün ve çözüm desteğini onlara sağlamayı hedefledik.

“Mutfağa dönüş” sağlayacak 5.000 TL değerindeki ürün ve hizmet desteğiyle küçük işletmelerin kendi bütçelerini kira bedeli, fatura giderleri, personel ödemesi gibi diğer harcamalarına ayırabilmelerine katkıda bulunduk.

Projemizle birlikte, bu işletmelerin işlerini devam ettirebilmelerini sağlamanın yanı sıra kamuoyunda farkındalık yaratarak hem yerel ekonominin canlanmasına hem de yerel lezzetlerin korunmasına katkıda bulunuyoruz. Bizim küçük gibi görünen bireysel katkılarımız yaklaşık
3 milyar TL'lik yerel ekonominin canlandırılmasına ve 10 bin sektör emekçisinin istihdamına katkı sağlamak anlamına geliyor.

NASIL YAPIYORUZ?

Pandemi sürecinde destek arayan küçük işletmeler ile destek vermek isteyen kurumsal firmaların buluşacağı www.kucukisletmemicin.com platformunu oluşturduk. Yeni normalde kapılarını açan küçük işletmeler, onlar için can suyu olacak ürün veya hizmet ihtiyaçlarını bu platformdan talep edebildiler.

Metro Türkiye olarak Nisan ayında 500 ihtiyaç sahibi işletmeyi destekleyerek projenin ilk adımını attık ve dayanışma hareketini iş ortaklarımız ile büyüttük.
Proje kapsamında yeme içme sektöründe faaliyet gösteren, cirosu 2 milyon TL’den az, 5 veya daha fazla çalışanı olan 5.000’e yakın işletme, 5.000 TL değerinde ürün ya da hizmet desteği almak için platformumuza başvuru yaptı.

3 aylık başvuru süresinin ardından yapılan değerlendirmeler sonucunda gerekli kriterleri sağlayan 1.500 küçük işletmenin başvurusu onaylandı. Başvurusu onaylanan işletmeler Ağustos ayı itibariyle platform üzerinden tercih ettikleri 5.000 TL değerindeki ürün ve hizmet desteğini almış olacaklar.

Kamuoyunda küçük işletmelere destek olma yönündeki farkındalığı artırmak üzere #KÜÇÜKİŞLETMEMİÇİN etiketiyle başladığımız sosyal medya ağırlıklı iletişim çalışmalarımıza ise ”NEREDE KALMIŞTIK?” iletişim kampanyamızla devam ediyoruz.

image

Destek Veren İş Ortaklarımız

Daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. www.kucukisletmemicin.com'u kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi